جمعه 3 بهمن ماه 1399

منبع تغذیه مناسب دوربین مداربسته

 
منبع تغذیه مناسب دوربین مداربسته

اهمیت انتخاب منبع تغذیه مناسب برای دوربین مدار بسته انتخاب تغذیه (ترانس) مناسب برای یک سیستم مداربسته اگر به اندازه انتخاب دوربین مهم نباشد، کمتر هم نیست. نکته ای که به جرات می توان گفت در ۹۵ درصد مواقع رعایت نمی شود.

اکثر شرکت های فروشنده سیستم دوربین مداربسته، به اهمیت تغذیه مناسب واقف نیستند و از ارزان ترین و بی کیفیت ترین نوع، در پروژه ها استفاده می کنند.

خریداران هم که فقط به قیمت توجه دارند. حتی آنهایی که به دنبال خرید یک سیستم مناسب و مرغوب هستند، از روی بی اطلاعی به دوربین و  DVR مناسب اکتفا می کنند. غافل از اینکه دوربین باکیفیت یک روی سکه است.کابل، کانکتور و تغذیه مناسب، روی دیگر سکه و ۵۰ درصد یک سیستم دوربین مداربسته است.

.تغذیه ها به ۲ دسته «تغذیه مرکزی» و «تغذیه مجزا» تقسیم می شوند.

از آنجا که دوربین های مداربسته برای کار در ولتاژ شبکه ساخته نشده اند(220 ولت) اتصال مستقیم آنها به شبکه مقدور نیست.به همین خاطر شما نیازمند یک آداپتور 220 به 12 ولت خواهید بود.علامل بعدی که برای انتخاب یک منبع تغذیه نیاز است مقدار جریان آن می باشد.هرچقدر مصرف کننده وصل شده به آداپتور بزرگتر باشد جریان عبور کننده از آن بیشتر است.برای دوربین های متداول آنالوگ معمولاً مصرف هردوربین را500 میلی آمپر درنظر می گیرند،گرچه مصرف واقعی دوربین کمتراز این مقدار است.

سیستم مدار بسته و دستگاه مرکزی آن فاقد سیستم برق اضطراری هستند.این بدان معناست که درحالت عاد سیستم مدار بسته در صورت قطع برق شهر امکان ضبط تصاویر را نخواهد داشت.را حل این مشکل نصب یک سیستم مناسب برق اضطراری مانندیو پی اس یا جی پی اس است.این سیستم امکان ذخیره برق وتأمین آن رادر صورت قطع شدن برای شما فراهم می کند.توجه کنید که بطور معمول باتری های نصب شده بر روی یو پی اس به صورت یک کالای جداگانه محاسبه می شود. 

UPS چیست؟

UPS یک دستگاه ذخیره کننده وتامین کننده برق است.سیستم های ups را معمولاً در درجه اول به میزان ظرفیت ذخیره سازی آنها طبقه بندی می کنند گرچه عوامل دیگری نیز می توانند در انتخاب موثر باشند.از آنجایی که امکان ذخیره سازی برق متناوب شهری بصورت مستقیم درباتری ها وجود ندارد در مرحله نخست دستگاه UPS برق متناوب را بصورت DC درخواهدآورد.این برق مستقیم در باتری ها ذخیره می گردد وتا زمان قطع برق میزان شارژ باتری ها ثابت نگه داشته می شود.

با توجه به اینکه برخی وسایل الکتریکی برای درست عمل کردن نیاز به برق متناوب دارند دستگاه UPS بعد از بازیابی انرژی الکتریکی از بارتری آن را مجدد به فرم متناوب درخواهد آورد.کیفیت برق خروجی متناوب یکی از خصوصیات دیگر درزمان انتخاب UPS است.ظرفیت باتری های دستگاه معمولاً با واحدآمپر-ساعت نشان داده می شود.یک آمپر ساعت به این معناست که این باتری می تواند پس از شارژ کامل جریان یک آمپر را برای مدت یک ساعت برای شما تأمین کند.

CPS چیست؟

فرآیند تبدیل برق مستقیم به متناوب جریانی نسبتاً پیچیده و تا حدی پرهزینه است.از این رو برای  تجهیزاتی که امکان کار با برق DC را دارند می توان از این قسمت در سیستم برق اظطراری چشم پوشی کرد.به این صورت برق خروجی دستگاه با ولتاژ ذخیره شده درباتری وبصورت مستقیم خواهد بود.این کارباعث کاسته شدن هزینه های نصب سیستم برق اظطراری خواهدشد.اما از طرفی امکان اتصال تجهیزات عمومی به سیستم را از بین خواهد برد.

ازآنجاییکه سیستمهای دوربین مداربسته به طور کامل امکان کارکرد با برق مستقیم را دارند استفاده ازCPS برای آنها انتخابی منطقی خواهد بود.باید توجه داشته باشید که دراین صورت احتمالاً درصورت برق امکان تغذیه مانیتور یا نمایشگر سیستم وجود نخواهد داشت اما دوربین ها و دستگاه DVR به طورکامل عملیات ضبط در سیستم را پشتیبانی می کند.

popuparchitect.com