یکشنبه 17 اسفند ماه 1399

مقالات

 

دانش عملی درباره کیفیت  poE)   Power Over Ethernet)

 - بخش دوم 

کابل ها

استاندارد IEEE برای poE کابل category 5  یا برای سطوح بالاتر برق،کابل های قوی تر را در نظر گرفته است.اما می تواند با کابل category3 نیز برای برق های ضعیف تر نیز کار کند.اما همچنان،حتی کابل های خارجی با کیفیت category 5 نیز  بسیار ارزانتر از تکرار کننده های USB با سیم های جریان متناوب است.

محافظت در برابر خرابی

 برای حداقل کردن احتمال آسیب رسیدن به تجهیزات در زمان وقوع یک خرابی،سیستم های پیچیده تر از poE از محافظت در برابر خرابی بهره می برند. داشتن این ویژگی مفید است ،و منبع تغذیه را در صورت تشخیص یک جریان بیش از حد  یا اتصال کوتاه ،قطع می کند.

USP

poE می تواند سطح امنیتی شمار را از طریق یک به اصطلاح UPS مرکزی (تغذیه برق بی وقفه)در اتاق نظارت یا کنترل مرکزی که سوییچ اترنت poE قرار دارد،افزایش دهد.

در صورت هر گونه قطع برق،دستگاههای حیانی شبکه از کار می افتند،مگر اینکه توسط یک UPS با پشتیبانی هدایت شوند.اگر تجهیزات شبکه شده درون ساختمان یا محل کار شما پخش شده باشند،باید چندبن سیستم UPS  نیز در نقاط مختلف نصب باشد.با poE ،یک UPS  با مدیریت مرکزی می تواند برای تغذیه ی برق پشتیبان به تجهیزات PSE شما مورد استفاده قرار بگیرد.همه ی دستگاههای شبکه سازی PD می توانند از برق باتری حتی در زمان وقوع قطعی و خرابی استفاده کنند.

برق با مدیریت مرکزی،همچنین اجازه خاموش کردن یا ریست کردن از راه دور را نیز می دهد.بوسیله مدیریت کردن سوئیچ LAN با قابلیت از طریق یک مرورگر یا SNMP ،دستگاههای شبکه سازی  از راه دور می توانند به راحتی خاموش یا ریست شوند و در هزینه و زمان اعزام یک تکنسین صرفه جویی کند.

تست تطابق poE مهم است

poE ،مهندسین عهده دار طراحی و تست را با چالش های جدید روبرو می کند.ارزیابی کیفیت یک PSE منجر به کار با منابع برق مستقیم چند کاناله ای هوشمند می شود که توسط پروتکل های مخابراتی که از چیکر بندیلاریته و برق رسانی مختلف استفاده می کنند،فعال یا غیر فعال می شوند.کاربرد و مدیریت برق مستقیم برای اتصالات شبکه محلی چندگانه باید کاملاً شفاف،ایمن،غیر تخریبی و برای اعمال انتقال داده ای سنتی اتصالات شبکه و تجهیزات مربوطه شان یکپارچه کننده باشد.

تعدادی از مزیت های مهم poE

· تجهیزات می توانند در بهینه ترین نقاطی قرار داده شوند نه صرفا در جایی که برق در دسترس باشد.

· نصب های شبکه می تواند کم هزینه تر،ساده ترو سریع تر شود.

· تغییرات شبکه مانند اضافه کردن،حذف کردن یا جابجا کردن موارد مختلف می تواند بسیار ساده تر شود.

· استفاده از یک زیر ساخت poE توانایی مدیریت برق مرکزی برای دستگاههای سبکه حیاتی را فراهم می کند.

· poE می تواند در کاربرد های انیتی که استفاده از برق USP یا متناوب نا مناسب،غیر معمول یا بسیار پرهزینه است،مورد استفاده قرار بگیرد.

تعریف کلمات:

· اترنت – اترنت خانواده ای از تکنولوژی های شبکه سازی کامپیوتر برای شبکه های محلی (LAN ( است که به سال 1980 معرفی شد.در IEEE استاندارد سازی شده است.

· Cate5 –کابل category 5   یک کابل زوج بهم پیچیده است که که برای نقل و انتقال سیگنال ها مورد استفاده قرار می گیرد.این نوع از کابل در کابل کشی ساخت یافته برای شبکه های کامپیوتری مانند اترنت استفاده می شود.همجنین برای انتقال سایر سیگنال های تلفنی و ویدیویی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

· IEEE- انستیتوی مهندسین برق و کامپیوتر. IEEEبزرگترین انجمن تخصصی مربوط به پیشرفت ها و نوآوری تکنولوژیک.

· UPS  - یک منیع تغذیه غیرقابل قطع شدن یک دستگاه الکتریکی است که برای هنگامی که برق ورودی ،مشخصا برق اصلی،قطع شود،برق اضطراری فراهم می کند.

· برق فانتوم – روشی که به جفت های دارای برق کابل اترنت اجازه ی انتقال داده ها را نیز می دهد.

· تزریق کننده – تزریق کننده برای برق رسانی به دستگاههای poE در یک خط اترنت استاندارد که poE نیست مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع : مقاله تخصصی Security Article

popuparchitect.com